Rozlúčka s kaplánom Máriom Brezňanom

Po štyroch rokoch služby vo farnosti Poprad odišiel do neďalekej farnosti Spišská Nová Ves kaplán Mário Brezňan, ktorému zo srdca ďakujeme za jeho obetavú službu, povzbudivé slová, modlitby, všetky vyslúžené sviatosti, láskavý prístup a mnoho iného.

V našej farnosti sa venoval hlavne mladým, príprave na sviatosť birmovania, mladých učil aj náboženstvo na gymnáziu a vďaka nemu začali mládežnícke sväté omše v Kostole sv. Egídia. Vo veľkej miere priložil ruku k dielu aj pri oprave a rekonštrukcii fary a s úsmevom spomíname na všetky hokejové úspechy, kedy nás reprezentoval v drese spišskej diecézy na turnaji kňazov. Od začiatku vypuknutia pandémie vymýšľal spôsoby, ako ľuďom priblížiť sväté omše a ako pomôcť. Aj vďaka nemu začali vysielania najprv z Kostola sv. Egídia a neskôr z konkatedrály a prišiel aj s iniciatívou nákupov pre tých, ktorí si pre karanténu alebo z iných dôvodov nemohli nakúpiť sami. V neposlednom rade sme mu vďační za projekt modlitieb Slovensko na kolenách, ktorý je veľkým požehnaním nielen pre našu farnosť či diecézu, ale pre celé Slovensko.

Na novom pôsobisku ho sprevádzame modlitbami a vyprosujeme mnoho síl, Božieho požehnania a milostí.

Mohlo by sa vám tiež páčiť: