KĽÚČ K PREMENE – muzikál v podaní tatranských birmovancov

V sobotu 12. mája sa v Kostole sv. Cyrila a Metoda po poobedňajšej svätej omši uskutočnilo muzikálové predstavenie v podaní mladých a birmovancov z Vysokých Tatier s názvom “Kľúč k premene”. Tatranskí birmovanci nacvičovali predstavenie v rámci prípravy na birmovku a koncom apríla ho odohrali vo svojej farnosti. Túto sobotu ho prišli predstaviť aj do našej farnosti.

 

Čítať ďalej

Gymnazisti hľadali v Münsteri pravý pokoj

Takmer päťdesiat žiakov Cirkevného gymnázia Pavla Ušáka Olivu v Poprade a Cirkevného gymnázia sv. Andreja v Ružomberku zavítalo v dňoch 8. 5. – 14. 5. 2018 do nemeckého Münsteru. Výzva: SucheFrieden! (Hľadaj pokoj!) (porov. Ž 34,15) sa stala mottom 101. ročníka stretnutia nemeckých katolíkov s názvomKatholikentag, ktorého sa gymnazisti zúčastnili pod vedením školského kaplána Petra Nákačku a dvoch učiteliek z Gymnázia sv. Andreja.

Čítať ďalej

Májový snúbenecký kurz

Na treťom tohtoročnom  kurze prípravy na manželstvo 4.- 6. mája na fare v Novom Smokovci  sa v piatok popoludní stretlo  jedenásť snúbeneckých párov, ktoré sa rozhodli pre sviatostné manželstvo. Počas troch dní plných prednášok, aktivít , diskusií a rozhovorov o živote v manželstve i s Bohom sa im venoval náš pán kaplán Peter,  päť manželských párov a dvaja odborníci. Nechýbala ani možnosť  zúčastniť sa sv. omší, vyspovedať sa, či porozprávať s naším výnimočným pánom kaplánom. V nedeľu po slávnostnom obede sme z Tatier všetci odchádzali posilnení a odhodlaní rásť v našich vzťahoch.

Čítať ďalej

13. STRETNUTIE BIRMOVANCOV – PÚŤ DO LEVOČE

29.apríla 2018 okolo 9:00hod. sa parkovisko pri Kauflande na Juhu v Poprade zaplnilo mladými ľuďmi, ktorí nastúpili do pristavených autobusov, aby spoločne pocestovali do Levoče.

Tento náš výlet sme nazvali púťou, a tak sme chceli naozaj aspoň trochu putovať a priniesť trochu obety. Autobusy nás vysadili v meste Levoča a odtiaľ sme kráčali Alejou Jána Pavla II. na Mariánsku horu. Mnohí tento čas využili na družné rozhovory s priateľmi, svojimi animátormi… postupne sme vyšli všetci na horu. Niektorí ju zdolali svižne, iní sa museli viac zaprieť, ale hlavné bolo, že sme všetci nakoniec dorazili do cieľa a stretli sme sa pri Bazilike.

Čítať ďalej
1 2 3 26