11. BIRMOVANECKÉ STRETNUTIE /17. 3. 2017/

 

V piatok 17. marca 2017 pokračovala birmovanecká príprava ďalším jedenástym stretnutím. S témou “Prečo čakať?” medzi mladých zavítal o. Pavol Hudák, rektor Domu Anky Kolesárovej, člen Rady pre mládež a univerzity KBS a autor viacerých kníh a sérií prednášok na tému “čistota vo vzťahoch”. 

11.stretnutie

Čítať ďalej

Kresťanská symbolika v Pánovi Prsteňov – diskusia s o. Pavlom Hraboveckým /24. 2. 2017/

 

V piatok 24. februára si prišli na svoje všetci „tolkienofili“. Popradskú farnosť navštívil otec Pavol Hrabovecký, kaplán v Univerzitnom pastoračnom centre v Prešove, ktorý prítomným predstavil život spisovateľa J. R. R. Tolkiena a zároveň vysvetlil kresťanské symboly v jeho slávnej trilógii Pán prsteňov.

IMG_8298

Čítať ďalej

Duchovná obnova pre birmovancov /25. – 26. 2. 2017/

Animátorsky tím pod vedením p. kaplána Pavla Forgáča si počas tohto víkendu 25. – 26. 2. pripravil jednodňovú duchovnú obnovu pre našich birmovancov v priestoroch fary v Sp. Belej. Sobota patrila chlapcom, v nedeľu sme privítali dievčatá. Témou duchovnej obnovy bol Duch Svätý. V jednotlivých prednáškach a svedectvách si mladí mohli vypočuť množstvo zaujímavých vecí. Hlavným cieľom jednodňovej duchovnej obnovy bolo priblížiť mladým, kto je Duch Svätý a čo je sviatosť birmovania. Okrem prednášok boli pre mladých pripravené rozličné voľnočasové aktivity, k čomu nechýbali chlebíčky a koláče s dielne mamičiek birmovancov. Milí birmovanci, ďakujeme za vašu otvorenosť a tešíme sa na vás na najbližšom stretnutí 17. 3.

IMG_6850

Čítať ďalej

5. Stretnutie pre prvoprijímajúce deti a ich rodičov /19. 2. 2017/

Na februárovom stretku sa prvoprijímajúce deti zoznámili so svätou Bernadetou Soubirous. Bernadeta sa odmalička vyznačovala vrúcnou zbožnosťou. Bola často chorľavá, pretože žili vo veľmi skromných podmienkach. Boli veľmi chudobní. Vo veku 14 rokov sa jej zjavila Panna Mária s ružencom v ruke a prosila ju, aby sa modlila za hriešnikov a robila pokánie. Panna Mária sa jej zjavila celkom 17-krát. Pri zjavení 25. februára 1858 jej Panna Mária povedala, aby na mieste zjavení začala kopať. Ako kopala, vytryskol prameň vody, ktorý neustále rástol. Neskôr ľudia zistili, že má zázračné účinky na liečenie chorých a chromých.

IMG_6061

Čítať ďalej

Svedectvo Gorana Ćurkovića /18. 2. 2017/

 

V rámci 10. výročia svedectiev na Slovensku pod názvom “Z pekla drog do náručia Panny Márie” navštívil v sobotu 18. 2. popradskú farnosť Goran Čuriković, vzácny hosť z Chorvátska, v súčasnosti žijúci v Bosne a Hercegovine. Svojím svedectvom povzbudil mnohých o sile modlitby a viery.

IMG_5963

Čítať ďalej

9. stretnutie birmovancov /17. 2. 2017/

Birmovanecké stretnutia pokračovali už ďalším deviatym stretnutím. V piatok 17. 2. sa mladým tentokrát prihovoril o. Vladimír Nemec, školský kaplán Gymnázia a Základnej školy sv. Mikuláša v Prešove. Témou deviateho stretnutia bolo: „Prečo musím chodiť na sv. omšu?“ Počas svojho príhovoru kládol mladým množstvo otázok, prostredníctvom ktorých chcel u nich dosiahnuť to, aby sa zamysleli, prečo sú veriaci, prečo chodia do kostola a prečo vlastne prijímajú či neprijímajú Ježiša vo Sviatosti oltárnej.

9.stretnutie

Čítať ďalej

“Ako a prečo bolia otcovské rany?” – o. Juraj Sedláček /16. 2. 2017/

Vo štvrtok 16. februára po večernej sv. omši v Kostole sv. Cyrila a Metoda odznela prednáška s  názvom „Ako a prečo bolia otcovské rany? O čom chlapi nehovoria a prečo?“ Hosťom bol tentokrát o. Juraj Sedláček, univerzitný kaplán v Trenčíne, ktorý sa témou otcovstva zaoberal aj na doktorandskom štúdiu a napísal o ňom dve knihy.

IMG_8225

Čítať ďalej