Krížová cesta na vrch Krížová /Veľký piatok, 14. 4. 2017/

Na Veľký piatok ráno sa už tradične uskutočnila krížová cesta na vrch Krížová v Kvetnici. Viedol ju p. dekan Ondrej Borsík a zúčastnilo sa jej približne 300 veriacich.

20170414_095919

Čítať ďalej

Tieňová krížová cesta birmovancov /9.4.2017/

 

Na Kvetnú nedeľu večer sa v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie uskutočnila Tieňová krížová cesta, ktorú si pripravili naši birmovanci.

 2. Zastavenie

Čítať ďalej

12. stretnutie birmovancov /31. 3. 2017/

 

Po večernej sv. omši sa 31. marca konalo už v poradí 12. birmovanecké stretnutie. S témou „A čo Cirkev?“ medzi nás zavítal gréckokatolícky kňaz, redemptorista o. Miroslav Bujdoš. Pozornosť mladých si získal hneď úvodnou otázkou: „Kto sa už nudil v kostole?“ Priznal sa, že sa to stalo aj jemu – mal spočítané všetky kachličky v kostole. No napokon sa mu práve tieto omše najviac rátali. Mladých povzbudil, aby sa už teraz naučili reagovať voči druhým s úctou, trpezlivosťou, pokojom.

1

Čítať ďalej

Púť detí a ich rodičov do Krakova /25. 3. 2017/

 

Príprava na prvé sväté prijímanie pomaly vrcholí. Deti sa už na „stretkách“ zoznámili s viacerými svätcami, ktorých životy im môžu byť príkladom, a takto si našli v nebi priateľov, ktorí im pomáhajú na ceste k Ježišovi.

unnamed (6)

Čítať ďalej

“Päť jazykov lásky” – prednáška o. Mareka Rojáka /23. 3. 2017/

 

Pod záštitou farnosti Poprad a Kníhkupectva Aletea sa vo štvrtok 23. 3. uskutočnila prednáška s názvom „Päť jazykov lásky“. Pozvanie prijal o. Marek Roják, duchovný správca arcidiecézneho centra mládeže v Prešove. „Potrebujeme hovoriť jazykom evanjelia, jazykom Ježiša Krista. A to je jazyk lásky“, povedal v úvode o. Marek. „Môžete si povedať, čo taký kňaz vie o láske? Ale aj ja žijem vzťah a pochádzam zo vzťahu.“

IMG_8751

Čítať ďalej

11. BIRMOVANECKÉ STRETNUTIE /17. 3. 2017/

 

V piatok 17. marca 2017 pokračovala birmovanecká príprava ďalším jedenástym stretnutím. S témou “Prečo čakať?” medzi mladých zavítal o. Pavol Hudák, rektor Domu Anky Kolesárovej, člen Rady pre mládež a univerzity KBS a autor viacerých kníh a sérií prednášok na tému “čistota vo vzťahoch”. 

11.stretnutie

Čítať ďalej

Kresťanská symbolika v Pánovi Prsteňov – diskusia s o. Pavlom Hraboveckým /24. 2. 2017/

 

V piatok 24. februára si prišli na svoje všetci „tolkienofili“. Popradskú farnosť navštívil otec Pavol Hrabovecký, kaplán v Univerzitnom pastoračnom centre v Prešove, ktorý prítomným predstavil život spisovateľa J. R. R. Tolkiena a zároveň vysvetlil kresťanské symboly v jeho slávnej trilógii Pán prsteňov.

IMG_8298

Čítať ďalej