Pomoc Ukrajine a utečencom

Milí farníci, v tomto príspevku nájdete užitočné odkazy, informácie a pozvánky ohľadom pomoci pre Ukrajinu a tiež utečencov, ktorí prichádzajú do našej krajiny aj nášho mesta.

CENTRUM PODTATRANSKEJ POMOCI UKRAJINE

V budove bývalej Katolíckej univerzity (vchod zozadu) sa nachádza CENTRUM PODTATRANSKEJ POMOCI UKRAJINE, na facebookovej stránke nájdete skupinu so všetkými informáciami.

POMOC AKO DOBROVOĽNÍK

Spišská katolícka charita vytvorila dotazník, kde sa môžete zaregistrovať, ak viete a môžete pomôcť akýmkoľvek spôsobom, ktorý je práve potrebný (viac info v dotazníku).

ZKSM (Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže) tiež pripravilo formulár, kde sa môžete prihlásiť ako dobrovoľníci na hraniciach s Ukrajinou.

POMOC S UBYTOVANÍM

Ak viete utečencom pomôct s ubytovaním, na stránke TKKBS nájdete formulár, prostredníctvom ktorého môžete ponúknuť túto pomoc.

INFO A ODKAZY NA ĎALŠIE UŽITOČNÉ STRÁNKY

Oficiálna stránka, ktorá bola zriadená na pomoc, je www.pomocpreukrajinu.sk

Združenie Kresťanských Spoločenstiev Mládeže (ZKSM) pripravilo zoznam užitočných odkazov, na ktorých sa dá v tejto situácii pomôcť.
NÁJDETE ICH NA TOMTO ODKAZE STRÁNKY ZKSM.

LINK NA PRIHLÁSENIE NA CUDZINECKEJ POLÍCII, AK STE UBYTOVALI UKRAJINSKÝCH UTEČENCOV, KTORÍ SA PLÁNUJÚ ZDRŽAŤ NA ÚZEMÍ SR DLHODOBO.

Mohlo by sa vám tiež páčiť: