Detský karneval 2019

V nedeľné popoludnie 3. februára 2019 sa od pol druhej začali v pastoračnom centre zbiehať deti prezlečené do masiek od výmyslu sveta: od kuriatka, cez Matku Terezu, šialeného doktora, princezné, batmanov, hasičov… až po žĺtok! Fantázia im veru nechýbala, ale ani radosť a smiech počas celého popoludnia, v ktoré na nich čakal bohatý program.

Program začal o 14.00h divadielkom Budkáčik a Dubkáčik, ktoré prišli zahrať herci zo Spišského divadla. Karneval sme po ňom otvorili oficiálne, ale tiež vo veľkom štýle – deti prišiel privítať sám kráľ Julien z Madagaskaru! Po jeho famóznom príchode počas piesne “Ja tak rád trsám” si sadol na trón a deti sa mu po jednom predstavili. Okrem už spomínaných masiek sa predstavili aj nebojácny malý drevorubač, rytieri, mačičky, indiáni, ale tiež malý vĺčik, paradajka, lienka, dídžej či motýlik. Nasledovala krátka tancovačka, lebo už bol pripravený ďalší program: deti sa rozdelili do troch skupín podľa farieb srdiečok, ktoré dostali pri vstupe, a v družstvách začali súťažiť. Omotávali svojich animátorov do toaletného papiera, zahrali si “Blšky na výcviku”, tancovali s rodičmi “balónový tanec” a veľa ďalších veselých hier. 

Na konci čakala na všetkých tombola – výherné lístky boli ukryté v nafúkaných balónoch, ktoré popraskali, a tak sa dostali k číslam tomboly. Vyhral naozaj každý – komu sa neušla cena, dostal čokoládu.

Okrem programu si deti mohli kresliť, zahrať kalčeto, zatancovať a bolo pripravené aj občerstvenie a vynikajúci džús.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave karnevalu a veľmi sa tešíme na budúci rok! Reportáž z neho si môžete pozrieť aj vo videu TV POPRAD kliknutím na tento odkaz a v správach TV Lux na tomto odkaze (reportáž začína na minúte 7:40). Pozývame vás tiež pozrieť si 3. marca reláciu “Orientácie” na RTVS 2, kde sa okrem tohto podujatia predstaví aj celá naša farnosť.

Mohlo by sa vám tiež páčiť: