Týždeň milosrdenstva

Nedeli Božieho milosrdenstva predchádzala v našej farnosti týždenná príprava v podobe “Týždňa milosrdenstva”. Od 3. – 8. apríla bol pripravený naozaj bohatý program nielen každý večer, ale aj cez deň.

 

 

3. 4. 2018

Začali sme 3. apríla v utorok poobede v konkatedrále pobožnosťou “Múry Popradu”, počas ktorej sme sa modlili za naše mesto. Následne sa rozišli štyri skupiny veriacich na štyri svetové strany: juh predstavovala Kvetnica, kde sa na vrchu Krížová modlili chvály, východ zastupovali Poprad-Stráže, kde sa na farskom dvore obnovovali krstné sľuby. Sever bol v areále pri kostole v Spišskej Sobote, kde sa konala odprosujúca pobožnosť a západ predstavovala konkatedrála, kde bolo požehnanie polí a mesta.

 

 

Vo farnosti sme tiež privítali relikvie štyroch svätých a blahoslavených: Pier Giorgio Frassati, Gianna Beretta Mollová, Ján XXIII a Katarína Sienská.

 

O 17.30 sa mladí v konkatedrále modlili korunku k Božiemu milosrdenstvu spolu s otcom Marcelom Macalom, ktorý následne celebroval svätú omšu. Sprievodný program bol v tento deň venovaný deťom, keďže mali ešte stále veľkonočné prázdniny 🙂 Spolu s rodičmi si mali možnosť v nových pastoračných priestoroch pod Katolíckou univerzitou prísť vyrobiť vlastnú hračku či zahrať sa rôzne spoločenské hry.

 

4. 4. 2018

Od stredy bola možnosť adorácie Sviatosti oltárnej v Kostole sv. Egídia vždy od ôsmej ráno do tretej hodiny popoludní, kedy sa adorácia zakončila Korunkou k Božiemu milosrdenstvu.

Hlavný program začal o 16.45h na cintoríne v Poprade – Veľkej modlitbami za zomrelých. O 18.00h celebroval večernú svätú omšu v konkatedrále páter Roman Gažúr a po nej nasledovala prednáška spojená so svedectvom – kruciáta. O 19.00h mali v rámci sprievodného programu možnosť mladí prísť pozrieť si film, ktorý si pre nich pripravil p. kaplán Mário.

 

5. 4. 2018

Štvrtkové poobedie patrilo všetkým, ktorí mali chuť si zacvičiť. V pastoračných priestoroch sme si tak o 15.30h zacvičili s Katkou 🙂

Večer sme začali Korunkou k Božiemu milosrdenstvu o 17.30h a po nej svätou omšou, ktorú celebroval Štefan Novotný, rektor kňazského seminára v Košiciach. Po svätej omši nasledovalo požehnanie chleba – čerstvo napečený chlebík a pečivo sa rozdalo veriacim s poslaním, aby sa s chlebom delili ďalej.

 

Nikodémova noc bola na programe večer od 19.30h do 21.30h, kedy mali veriaci možnosť duchovného rozhovoru alebo sviatosti zmierenia a tiež pomodliť sa pred vystavenou Sviatosťou oltárnou.

 

6. 4. 2018

Piatkový program začal modlitbou v konkatedrále – Korunkou k Božiemu milosrdenstvu. Po nej nasledovala svätá omša, ktorú celebroval Marián Kuffa. O 19.00h tak ako každy piatok, aj v tento večer viedol ružencový pochod proti Istanbulskému dohovoru.

 

Večerný program sa trochu upravil, aby sa veriaci mohli zúčastniť hlavného, ale aj sprievodného programu. Koncert britského hudobníka Jamesa Evansa začal o ôsmej večer a o deviatej sa v konkatedrále začali čítať Skutky apoštolov.

 

7. 4. 2018

Sobotný program trval celý deň. Minuloročná “Milosrdná polievka” zožala veľký úspech, a tak si veriaci aj tento rok mohli prísť za dobrovoľný príspevok kúpiť milosrdnú polievku a prispieť tak na dobročinné účely. Guláš im servíroval generálny vikár Anton Tyrol, náš pán dekan alebo jeden z našich kaplánov. Výťažok činil 519,81€.

 

Počas rozdávania polievky pred konkatedrálou bol pripravený program aj pre deti. Niekoľko dobrovoľníkov si nacvičilo rozprávku o troch prasiatkach.

 

V rovnakom čase prebiehala v pastoračných priestoroch Burza šatstva, hračiek a vecí, kde mali ľudia možnosť prísť predať, vymeniť alebo darovať svoje veci.

 

 

O 18.30h celebroval svätú omšu František Trstenský, ktorý nás pútavým spôsobom voviedol do témy milosrdenstva.

 

Po sv. omši už nasledovala Vigília milosrdenstva, ktorú si pre nás pripravili mladí z našej farnosti. Hudba, zamyslenia, scénka a adorácia na záver. Ďakujeme!

 

8. 4. 2018

Týždeň milosrdenstva sme zakončili v samotnú nedeľu Božieho milosrdenstva. Slávnostnú svätú omšu o 9.30h celebroval generálny vikár Mons. Anton Tyrol a poobede o 15.00h sme za bohatej účasti veriacich poďakovali za celý prežitý týždeň Modlitbami k Božiemu milosrdenstvu v konkatedrále.

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť: