Prvé sväté prijímanie v našej farnosti

 

Počas posledného májového víkendu, 27. – 28. mája, sa v našej farnosti konalo prvé sväté prijímanie. “Vezmi si, vezmi, moje plány aj sny, cestou v mojom živote si Ty” – konkatedrálou sa ozýval spev prvoprijímajúcich detí, ktoré spievali s rozžiarenými tvárami a čistými a úprimnými srdiečkami. Hovorí sa, že dieťa vždy povie to, čo cíti a je úprimné. Iste tomu bolo tak aj počas troch svätých omší, počas ktorých 277 detí našej farnosti prvýkrát prijalo Eucharistiu.

IMG_3633

Ďakujeme vám, drahí rodičia, že ste prejavili dôveru katechétom a kňazom, ktorí pripravovali vaše deti na prvé sväté prijímanie. Je krásne počuť, že to nie sú dary, čo ma robia šťastným, ale práve stretnutie so živým Ježišom, ktorý naozaj nikoho nenechá bez pomoci, aj keď sa nám to tak môže niekedy zdať.

Milé deti, nezabudnite na Ježiša, ktorý vás čaká a stále bude čakať. Je ako Otec, ktorý každý deň vychádza vyzerať svojho syna, dcéru, či sa nevracia, či ide po ceste k nemu. A ak ti návrat k nemu bude trvať aj roky, On bude stále trpezlivo čakať. Ba vo svojej veľkej láske k tebe ťa pôjde aj hľadať. Pamätaj, že vždy sa máš kam vrátiť – k Božej rodine a nášmu Nebeskému Otcovi.

IMG_4031

Mohlo by sa vám tiež páčiť: