Púť detí a ich rodičov do Krakova

 

Príprava na prvé sväté prijímanie pomaly vrcholí. Deti sa už na „stretkách“ zoznámili s viacerými svätcami, ktorých životy im môžu byť príkladom, a takto si našli v nebi priateľov, ktorí im pomáhajú na ceste k Ježišovi.

unnamed (6)

Marcové „stretko“ bolo vskutku netradičné. Životný príbeh svätej Faustínu mali deti možnosť spoznať zážitkovou formou – prostredníctvom výletu do Krakova, do Sanktuária Božieho milosrdenstva, kde žila a kde sa začala písať história sviatku Božieho milosrdenstva.

Púť pre deti a ich rodičov sa uskutočnila v sobotu 25. marca. Ráno všetkých vítal slnečný Krakov. Po príchode do Lagiewnikov kaplán Matúš Knižacký odslúžil svätú omšu. Nakoľko aj dátum bol symbolický, pretože sa slávil sviatok Zvestovania Pána, v príhovore poďakoval rodičom, že prijali svoje deti a vychovávajú ich v kresťanskej viere. Potom sa pútnikom prihovorila sestra Blanka z Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva, ktorá im priblížila život sestry Faustíny, vyzdvihla jej pokoru, jednoduchosť, otvorenosť pre Ježiša a úprimnú lásku k druhým ľuďom. Deti sa zapájali do dialógu a riešili mnohé zaujímavé úlohy. Na programe bolo aj Centrum Jána Pavla II., s ktorým je mesto Krakov nerozlučne späté a ktorý pri svojej poslednej návšteve Poľska v roku 2002 zasvätil svet Božiemu milosrdenstvu.

Popoludní bol priestor na rôzne športové aktivity, hry, rozhovory. Deti nadviazali nové priateľstvá a takisto aj rodičia sa viac spoznali. O 15.00 sa všetci spoločne v bazilike pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva a vydali sa na cestu domov.

Bol to krásny deň prežitý v Božej blízkosti a v priateľskej atmosfére. Účastníci púte vytvorili pekné spoločenstvo a deti získali hneď dvoch orodovníkov v nebi: sestru Faustínu a pápeža Jána Pavla II.

 

put-do-krakowa

Mohlo by sa vám tiež páčiť: