spomienka na Jana Pavla II

 

Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža

Multimediálne dielo, ktoré, svojím námetom a spracovaním, oživí návštevu Sv. otca z roku 1995 , kedy Ján Pavol II. navštívil Levočskú púť.

    Spomienky na milovaného pápeža  budú ako sprievodná akcia Levočskej púte 2017 a zaspomíname si na svätca a výnimočnú osobnosť súčasných dejín, tentokrát: 28.6.2017 o 18.00 hod na Zimnom štadióne Poprad.

Foto z koncertu 2016 STEEL ARÉNA KOŠICE:

http://www.steelarena.sk/sk/podujatie/jan-pavol-ii.-%E2%80%93-spomienka-na-1.-slovanskeho-papeza

Video z koncertu 2015 STEEL ARÉNA KOŠICE:

https://www.youtube.com/watch?v=A0vIeO8LzXk

          Vyše 120 umelcov, pozostávajúcich z 56-tich členov orchestra, 40-tich členov speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov, vám viac ako dvojhodinové putovanie po životných cestách  Jána Pavla II., spríjemnia prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského  či  Verdiho , ako aj  príjemným  sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere, vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí.

      Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na troch veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami, vám v dvoch častiach večera predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II.  stretli, vám obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a  zaujímavé, čo vás obohatí a veríme že aj poteší.

 

Záštitu nad projektom prevzal :

J. E. Mons. Štefan Sečka, spišsky diecézny biskup

Autori: Peter Himič, Jozef Leščinský

Dirigent a hudobná dramaturgia: Igor Dohovič

Réžia: Ján Sabol

Účinkujú: sólisti, orchester,  zbor a detsky zbor Opery ŠD Košice

Oficiálny video spot:


info:

https://www.facebook.com/spomienkanajanapavla/?ref=ts&fref=ts

 

Vstupenky na koncert Ján Pavol II – spomienka na 1. slovanského pápeža, ktorý sa uskutoční 28.júna 2017 o 18.00 hod na zimnom štadióne Poprad, si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk. Cena lístkov sa začína od 10,50 € pri LIMITOVANÉJ AKCII 3+1 .

 https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=65202

 

Vstupenky je možné zakúpiť aj u nás na fare.